Ambasadorzy

Ludzie, dzięki którym to jest możliwe

Aleksander Kutela
Wiceprezes RASP

"Musimy zacząć łączyć siły i rozwijać polski ekosystem innowacji cyfrowych na wzór tych działających w Dolinie Krzemowej, Londynie czy Szanghaju. W naszych realiach, tylko skoordynowana współpraca między firmami, instytucjami państwowymi i światem akademickim daje nadzieję na sukces. Póki co, nie jest to nasza mocna strona. "

Andreas Maierhofer
Prezes zarządu T-mobile Polska

"Transformacja cyfrowa to sposób na zdrowsze jutro. Dzięki niej możemy znacząco ograniczyć zużycie papieru, a więc także emisję CO2. Spójrzmy na transformację cyfrową Niemiec. Wdrożono tam wiele projektów cyfrowych, umożliwiających załatwienie wielu spraw przez internet. To znacząco poprawiło ich jakość życia. "

Andrzej Dulka
Prezes PIIT

"Świat cyfrowy rozszerza ludzkie możliwości, wspiera globalny postęp społeczny i gospodarczy, umożliwia wyrównywanie szans w dostępie do edukacji, opieki medycznej i lokalnego rozwoju przedsiębiorczości. Świat cyfrowy to rozwój osobisty, obywatelski, ekonomiczny, to praca, wiedza i rozrywka, to inny wymiar funkcjonowania każdego indywidualnie, lokalnych społeczności i wszystkich nas, jako społeczeństwa."

Andrzej Magdziak
Prezes Zarządu Ströer Polska

"Cyfryzacja to bez wątpienia przyszłość nie tylko branży reklamowej, ale i całej gospodarki, dlatego edukacja w tym zakresie jest niezwykle ważna."

Eliza Kruczkowska
Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR

"Kompetencje cyfrowe już są najważniejszym elementem całego pakietu umiejętności cenionych na rynku pracy. Dzieci, które dzisiaj rozpoczynają naukę w szkołach podstawowych będą pracować w zawodach, które dzisiaj nie istnieją. Polska szkoła powinna dostosować się do tych nowych wyzwań i zacząć uczyć kompetencji przyszłości." 

Igor Zachariasz
Dyrektor Inkubatora Innowacji Visa

"Zwykle zwraca się uwagę na fakt, że postęp technologiczny podnosi komfort życia, upraszczając i skracając czas wykonywania podstawowych czynności, takich jak płacenie czy podróżowanie. Warto jednak podkreślać, że zwiększa też nasze bezpieczeństwo – np. minimalizując ryzyko oszukańczych transakcji. Dając dostęp do większej liczby informacji, pozwala nam także podejmować trafniejsze decyzje i czynić nas bardziej świadomymi obywatelami."

Jarosław Tworóg
Wiceprezes KIGEiT

"Cyfryzacja to nurt innowacji, którego istotą jest upowszechnianie technologii "myślenia", czyli oprogramowania nazywanego popularnie sztuczną inteligencją. To początek nowego rozdziału w naszych dziejach, więc czekają nas głębokie zmiany społeczno-gospodarcze i ustrojowe."

Jeroen Van Der Toolen
Prezes zarządu Ghelamco

"W Ghelamco koncentrujemy się m.in. na szeroko rozumianej digitalizacji powierzchni biurowych. Rozwiązania, które testujemy i wdrażamy przyczynią się do podniesienia komfortu korzystania z powierzchni biurowej. Na tym jednak nie poprzestajemy. Nasze budynki będą w pełni zintegrowane z tkanką miejsk,” mówi Jeroen van der Toolen, Managing Director CEE, Ghelamco"

Jerzy Straszewski
Prezes PIKE

"W ciągu ostatnich 30 lat udowodniliśmy, że nie boimy się nowości, szybko je przechwytując i tworząc z nich awangardę najnowszych technologii dostępowych. Warto z okazji 30-lecia telewizji kablowej w Polsce wspomnieć o kamieniach milowych, jakim było wprowadzenie Internetu do sieci, następnie potrójnej usługi, telewizji HD i 4K czy sieci światłowodowych."

Joanna Drabent
Prezes PROWLY

"Digitalizacja to naturalny etap rozwoju naszej cywilizacji. Kojarzy mi się z poprawą jakości życia poprzez łatwy i szybki dostęp do informacji, a także z szeroko pojętą oszczędnością."

Krzysztof Przybył
Prezes zarządu Teraz Polska

"Sztuczna inteligencja, internet rzeczy, technologie bezemisyjne czy innowacje w obszarze energetyki dają nieco nadziei, że człowiekowi znów uda się poprawić swój byt i uniknąć zagrożeń. Aby jednak wspomniane odkrycia miały szansę sprawdzić się w działaniu, niezbędna jest szeroko pojęta cyfryzacja. Jest ona ważna również z punktu widzenia polskich firm, by miały szansę szukać dla siebie miejsca w nowych obszarach rozwoju. Dlatego uważam, że cyfryzacja powinna być jednym z kluczowych punktów strategii rozwoju Polski."

Maciej Maciejowski
Członek Zarządu TVN

"Jesteśmy skupieni na widzach, a ci korzystają z nowych technologii. Rozwijamy nowe kanały dostępu do naszych treści oraz zupełnie nowatorskie produkty cyfrowe. Niezwykle cenimy rolę Fundacji Digital Poland w promowaniu cyfryzacji i jej wysiłki w tworzeniu warunków dla nowoczesnej gospodarki."

Mark Loughran
Dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft

"Dzięki dużej społeczności utalentowanych informatyków i programistów, szybko rosnącej liczbie startupów i dynamicznie rozwijającym się firmom, Polska ma potencjał bycia centrum usług cyfrowych w regionie. Mamy wiele inspiracyjnych przykładów polskich spółek, które już teraz tworzą projekty w obszarze opieki zdrowotnej, które zmieniają ludzkie życie na lepsze." 

Martin Mellor
Dyrektor Ericsson Polska

Aby Polska mogła utrzymać wysoki wzrost PKB, musi być ona gospodarką opartą na innowacyjności. Ogólnokrajowe sieci 5G będą stanowić podstawę dla Przemysłu 4.0, który sprawi, że każde przedsiębiorstwo z każdego sektora przemysłu będzie mogło usprawnić swoją działalność. Wiedza ekspercka Ericsson i nasza produkcja w Tczewie oraz ambicje Polski, aby stać się liderem w gospodarce cyfrowej, idealnie się uzupełniają    

Michał Jędraszak
Prezes zarządu Straal

"Cyfryzacja w sposób bezpośredni i pośredni napędza pozytywne zmiany we wszystkich obszarach ludzkiej działalności – poprawiając jakość życia ludzi na całej planecie." 

Piotr Beńke
Dyrektor Techniczny w IBM Polska

"Cyfryzacja otaczającego nas świata transformuje branżę, umożliwia ich wzajemne przenikanie, integrację i budowanie nowych modeli biznesowych. Dostępne technologie cyfrowe umożliwiają budowę przewagi konkurencyjnej, ale i zachęcają do współpracy rywali rynkowych. Coraz więcej firm widzi siebie jako firmę technologiczną w najbliższej przyszłości, niezależnie od tego, czy mówimy o motoryzacyji, mediach, modzie, rolnictwie, retailu czy innej branży."

Piotr Pietrzak
Dyrektor ds. Informacji IMB Polska

"Cyfryzacja pomaga obywatelom w łatwym dostępie do usług i danych. Oszczędza czas, obniża koszty, umożliwia łatwą i szybką wymianę informacji z jednostkami państwowymi i samorządowymi. 

Jeżeli w sektorze prywatnym/komercyjnym można załatwić sprawę w czasie liczonym w sekundach to dlaczego inaczej miałoby to wyglądać na styku obywatel-państwo?"

Piotr Łuba
Partner w dziale doradztwa biznesowego PwC

"W procesie cyfryzacji polskiej gospodarki najważniejsze są trzy kwestie: kompleksowość, zaufanie i człowiek."

Tomasz Czechowicz
Prezes zarządu MCI

"Gospodarka cyfrowa jest równoznaczna z wysoką efektywnością gospodarczą, bez tego trudno jest osiągnąć wysoki wzrost gospodarczy. Powinniśmy zacząć promować Polskę jako miejsce przyjazne budowaniu nowych przedsięwzięć w Europie poprzez pokazanie przewag konkurencyjnych."