Ozdobnik - gradientowa kula

TAGI: Wykład / Webinar / Wirtualna Podróż / Wirtualny Spacer / Warsztaty / Pokazy

Noc Innowacji po Inżyniersku

Kim jest inżynier?

To człowiek wielu talentów, pasjonat. Myśli logicznie, ale nie boi się kreatywności - w końcu to dzięki niej może wychodzić poza schemat i tworzyć nowe rozwiązania.

Podczas Nocy Innowacji naukowcy z Politechniki Warszawskiej zdradzą, czym zajmują się na co dzień i pokażą, jak różnorodne są tematy badane na uczelni technicznej.

  • Wydział Chemiczny zabierze gości Festiwalu na wirtualne wycieczki po innowacyjnych technologiach. Podczas tych nietypowych odwiedzin będzie można się dowiedzieć o nowoczesnych bateriach, materiałach do ogniw paliwowych i słonecznych, nowych generacjach leków, a także implantach i substytutach kości. Nie zabraknie oczywiście zadziwiających pokazów. Ich uczestnicy dowiedzą się m.in., czy można uderzyć młotkiem w jajko i nie stłuc jego skorupki.

  • Podczas webinaru Wydziału Matematyk i Nauk Informacyjnych założymy okulary VR i wejdziemy do gry... Podczas spotkania badacze z wydziału opowiedzą o projekcie EduVR i odpowiedzą na pytania wszystkich, których ciekawi ta technologia.

  • Wydział Inżynierii Materiałowej wyświetli film o cieczach nienewtonowskich i recyklingu magnesów.

  • Naukowcy z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej opowiedzą o membranach jako  przyszłości przemysłu i ochrony środowiska oraz odpowiedzą na pytanie “Czy komputer zastąpi doświadczenia w inżynierii chemicznej?”. Dodatkowo, pojawią się warsztaty z podstaw programowania dla dzieci oraz pokazy doświadczeń na filmie łączące naukę i inżynierię.

  • Panel organizowany przez Wydział Transportu będzie z kolei prawdziwą gratką dla fanów kolei. Specjaliści opowiedzą o komputerowych systemach sterowania ruchem, transporcie intermodalnym, czy też wyjątkowej makiecie, która w skali mikro pokazuje rozwiązania stosowane w systemie kolejowym, a do tego pozwala nauczyć się rozwiązywać realne problemy pojawiające się w świecie semaforów, bocznic i sprzęgniętych wagonów

  • Studenci z Koła Naukowego SAE AeroDesign opowiedzą jak zbudować swój pierwszy samolot - więcej o ich wydarzeniu znajdziecie tutaj.

  • Koło Naukowe FiberTeam z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych w formie filmu zaprezentuje „Jak technika światłowodowa zmienia przemysł”.

  • Także Wydział IBHIŚ nie pozwoli nam na nudę. Badacze odpowiedzą nie tylko na pozornie proste, choć ważne pytania (“Dlaczego woda płynie?”), ale również te, które wywołują chichot (Różdżką czy komputerem - czym szukać wody pod ziemią?).

Ta noc będzie jak studia na PW - pełna fascynujących spotkań, rozwijająca i skończy się zdecydowanie za szybko ;-)

Dokładny program atrakcji można znaleźć tutaj.

-----------------------------------------------------------------------------

Linki do poszczególnych atrakcji znajdują się na Stronie Politechniki Warszawskiej.

Organizator

Politechnika Warszawska

Rejestracja

Niewymagana

Wstęp

Darmowy

Data

Godzina

Przestrzeń

Online

Miejsce

Strona Politechniki Warszawskiej

Udostępnij