Ozdobnik - gradientowa kula

TAGI: Wykład / Webinar / Warsztaty / Pokazy

Eksperymentowanie i projektowanie innowacji

Interaktywny wykład z prof. Januszem Kempą (Politechnika Warszawska) na temat eksperymentowania i projektowania innowacji w warunkach szkolnych. Spotkanie w formule on-line, uczestnikami spotkania są uczniowie szkół średnich, którzy w trakcie wykładu będą mogli zadawać Profesorowi pytania oraz dowiedzieć się: jak działa akcelerator cząstek elementarnych w CERN w Genewie, do czego służy i jakie technologie pozwala rozwijać.

W trakcie spotkania Pan Profesor Janusz Kempa zaprezentuje również projekty, które pod jego kierownictwem brały udział w konkursie BL4S (BEAMLINE DLA SZKÓŁ) w latach 2016-2020, z czego jeden był zwycięzcą edycji BL4S 2016 i dotyczył badania piramid cząstkami elementarnymi – mionami.

Ideą wydarzenia jest pokazanie młodym ludziom, że dociekliwość, kreatywność oraz twórcze odkrywanie jest drogą do generowania niestandardowych pomysłów i rozwiązań, a te z kolei tworzą innowacje. Innowacje, które budują nie tylko przyszłość, ale przede wszystkim zmieniają teraźniejszość, a nawet, jak pokazał jeden z projektów prof. Kempy weryfikują przeszłość.

Sprawdzenia teorii noblowskiej (amerykańskiego fizyka prof. Luisa Alvareza, nagrodzonego Nagrodą Nobla w 1968r. w dziedzinie fizyki) i jej podważenia podjął się gość naszego spotkania wraz z grupą płockich licealistów. W konkursie BL4S 2016, organizowanym przez CERN w Genewie grupa ta zwyciężyła i miała możliwość przeprowadzenia dokładnych badań z wykorzystaniem infrastruktury największego ośrodka badawczego w Europie, m.in. w pełni wyposażonej linii akceleratora cząstek. Program spotkania, poza wykładem przewiduje również dyskusję z uczestnikami oraz mini konkurs z nagrodami.

-----------------------------------------------------------------------------

Link do strony organizatora

Link do rejestracji

Bezpośredni link do spotkania

Organizator

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A.

Rejestracja

Niewymagana

Wstęp

Darmowy

Data

Godzina

Przestrzeń

Online

Miejsce

Strona Organizatora

Udostępnij